Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /joomlaportal/nstefan091745/www/configuration.php:1) in /joomlaportal/nstefan091745/www/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /joomlaportal/nstefan091745/www/configuration.php:1) in /joomlaportal/nstefan091745/www/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /joomlaportal/nstefan091745/www/configuration.php:1) in /joomlaportal/nstefan091745/www/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Bemutatkozunk
Ma 2019. október 15., kedd, Teréz napja van. Holnap Gál napja lesz.

ikszt

Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér (IKSZT) megvalósítása

Kutas Községben

a felújított Református Parókia épületében

Kutas Község Képviselő-testülete 2008. évben pályázatot nyújtott be az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból nyújtandó, az Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér kialakítására és működtetésére igénybe vehető támogatás elnyerése érdekében. A szolgáltatás nyújtására a Református Egyházközség tulajdonában lévő, de az önkormányzat által bérelt Református Parókia (lelkészlakás) épületében kerül sor, melynek komplex felújítására is lehetőség nyílt a pályázat keretében. A pályázatunk sikeres volt, melynek eredményeként Önkormányzatunk IKSZT címbirtokos lett.

A felújítást követően közösségi házunkban az alábbi helyiségek kerültek kialakításra:

 • előadóterem,
 • közösségi Internet szolgáltató helyiség,
 • vezetői iroda,
 • klubterem,
 • olvasósarok,
 • teakonyha étkezővel,
 • mozgássérült, női és férfi WC.

Az IKSZT valamennyi helyiségének bebútorozását, valamint a közösségi Internet szolgáltató helyiség korszerű informatikai eszközökkel történő ellátását is a pályázati összegből valósítottuk meg. Korszerű számítógépes hálózat került kialakításra, melyek biztosítják a lakosság Internethez való hozzáférését.

Az Integrált Közösségi Szolgáltató Tér ünnepélyes átadására 2011. augusztus 28-án került sor, ahol az Önkormányzat képviseletében beszédet mondott Ütő Szabolcs polgármester úr, a Református Egyházközség képviseletében Fejér István tiszteletes úr és Bicsár László plébános úr.

A 112/2009. (VIII.29.) FVM rendeletben foglaltak szerint Integrált Közösségi és Szolgáltató Térként az alábbi szolgáltatásokat nyújtjuk:

 

Kötelezően nyújtandó szolgáltatások:

 

 1. a)helyszín és feltételek biztosítása a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat tájékoztatási pont működtetéséhez;
 2. b)ifjúsági közösségi programok szervezése, ifjúságfejlesztési folyamatok generálása és a folyamatok nyomon követése, ifjúsági információs pont működtetése, fiatalok közösségi szerveződésének és részvételének támogatása, ifjúsági információs pult működtetése;
 3. c)közművelődési programok szervezése;
 4. d)a lakosság és a vállalkozások információhoz való hozzájutásának elősegítése;
 5. e)nyilvános könyvtár működtetése;
 6. f)közösségi internet hozzáférés biztosítása az önállóan, teleházban vagy könyvtárban működő e-Magyarország ponton (közösségi információs hozzáférési pont).

A címbirtokosi okiratban meghatározott opcionális szolgáltatásaink:

 

 1. a)közösségfejlesztési folyamatok generálása, folyamatkövetése,
 2. b)helyszín biztosítása civil szerezetek számára,
 3. c)elektronikus közigazgatási végpont szolgáltatások biztosítása (közháló végpont),
 4. d)a gyermekek (különösen a 0-5 évesek) foglalkoztatását, óvodai felkészítését célzó nappali, délelőtti szabadidős, fejlesztő programok megvalósítása.

Alapszolgáltatásaink részletesen az alábbiakból tevődnek össze:

1. Az épület egésze szélessávú Internettel ellátott, az Internet-használata ingyenes szolgáltatás!

2. Közösségi házunkban alapszolgáltatásként, de a fiatalok számára új információforrásként működik az ifjúsági információs pont, ahol a bennünket felkereső fiatalok rendelkezésére áll az általunk létrehozott információs adatbázis. Az ifjúsági információs pont elsődleges feladata a fiatalok információs szükségleteinek kielégítése, várható problémáinak megelőzése, illetve csökkentése érdekében információs szolgáltatás működtetése, melyet a fiatalok kéréseinek, szükségleteinek megfelelő tartalommal igyekszünk nyújtani ügyfeleink számára. Mindez természetesen mindenki számára ingyenes, bár elsődleges célcsoportunk a 14-29 éves korosztály.

Az információszolgáltatás területei az alábbiak:

 • helyi és megyei Önkormányzatok nyitvatartási ideje, a képviselők névjegyzéke,
 • helyi, regionális és országos kulturális programok, rendezvények,
 • regionális és országos sportrendezvények,
 • regionális közoktatási és felsőoktatási információk (iskolatípusok, intézmények, oktatott szakok és szakmák, felvételi eljárások, iskolarendszeren kívüli képzési lehetőségek),
 • regionális és országos olcsó szálláslehetőségek,
 • utazási kedvezmények,
 • regionális és országos pályázatok,
 • regionális segítő- és krízisellátó helyek (drogambulanciák, telefonos segítőhelyek),
 • ifjúsági információs és tanácsadó szolgáltató helyek (Eurodesk Irodák),
 • az európai mobilitással összefüggő alapinformációk (Fiatalok lendületben ösztöndíj)

Hozzáférési lehetőséget biztosítunk a nyugat-dunántúli regionális munkaügyi központ honlapjának használatához. Segítünk az iratminták, pályázati adatlapok, formanyomtatványok letöltésében, kitöltésében.

3. Effenpergel Tamás falugazdász úr csütörtökönként várja ügyfeleit 8 és 13 óra között.

4.  Az olvasósarok várja a társalkodni vágyókat olvasnivalóval, vagy csak beszélgetésre.

5. Kéthetente keddenként 10 órától tartja összejöveteleit előadótermünkben megalakulása óta a „Gézengúzok” Baba-Mama Klub. Várják újabb klubtagok jelentkezését.

6. Klubtermünkben csütörtökönként Fejér István tiszteletes úr tart a református gyermekeknek hittan oktatást, valamint a téli időszakban vasárnaponként a gyülekezet itt tartja az istentiszteletet.

7. Az épület mozgássérültek számára akadály-mentesített. A kisgyermekesek a babakocsit fedett tárolóban tudják elhelyezni, a mellékhelyiség pelenkázóval felszerelt.

 

 

Nyertes pályázatok

infoblokk kedv final CMYK ERFA

 

 


Copyright © 2017. All Rights Reserved.